“Kariyerim Gelecek Mi?”

Türkiye’nin ilk Kariyer Koçu-Danışmanı Yasemin Sungur’dan

“Mutlu ve Başarılı Bir Kariyerin Adımları”
Bireysel gelişim, kariyer ve iletişim alanında çalışan eğitmen ve koç Yasemin Sungur, eğitim ve iş hayatı boyunca edindiği deneyimlerini, insanların gelecek ve kariyer hayallerini, hedeflerini başarı ve mutluluk için gerçeğe dönüştürmenin yollarını ele alıyor ve kolay anlaşılır bir şekilde paylaşıyor. Öğrenciler, öğretmenler, ebeveynler ve kariyerinin başında ya da istemedikleri bir yerlerinde herkes için harekete geçiren çalışma.
Harekete geç…Eylem yoksa sonuç yok!

Geleceğini belirlemeye cesareti olan herkes bu eğitime katılabilir.

Kariyer, Gelecek, Başarı, Mutluluk anlamlarının derinliklerine dalınacak, her katılımcının kişisel yol haritası çıkartılacak. Kariyerim Gelecek mi kitabının içeriği üzerinden çalışma yapılacak ve her katılımcıya imzalı kitap hediye edilecek.

Katılımcılar geleceklerini, eğitimde çıkarılacak kişisel yol haritaları doğrultusunda şekillendirme fırsatını yakalayacak.

• Kariyer, Gelecek, Başarı ve Mutluluk kavramlarının anlamlarının derinliklerine dalınacak, her katılımcının kişisel yol haritası çıkartılacak…

1. Hayal Kur
2. Hedef Belirle
3. Strateji Yap
4. Gelişimde Kal
5. Eyleme Geç
6. Denge Sağla

Kariyerim Gelecek mi kitabının içeriği üzerinden çalışma yapılacak.

Her katılımcıya imzalı Kariyerim Gelecek mi? kitap hediye edilecek.

Kitap ile Sohbet

Kitap ile Sohbet, kitabın baş konuk olduğu, her konuğun katıldığı bir paylaşımdır. Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği bir etkinliktir. Sadece kitap okunmaz bu etkinlikte kitaplarla yaşanır.

Kitap ile Sohbet çalışması Bibliyoterapi ve Yaratıcı Okuma tekniklerinden yararlanmaktadır. Kitap geliştirir, eğlendirir, düşündürür, soru sordurur, yolculuğa çıkartır, cevaplara ulaştırır, duygularımıza yolculuk yaptırır… Duygular bizi yönetir ve davranışlarımızı belirler. Duygularımızı fark eder, anlar ve doğru tanımlarsak duygularımızı bloke etmeden, taşırmadan kullanır ve davranışlarımızı kontrol edebiliriz. Amacımız kitap ile sohbet ederken, kitabın içine girmek, kitabın kahramanlarına dokunmak, oradan kendimize, hayatımıza bakmak, paylaşmak ve aktarmak. Farklı bir deneyim; hayatın içinden konuları kitaplardan yararlanarak, anlayarak, ifade ederek, hissederek ve aynı duyguları birlikte yaşayarak deneyimliyoruz.

Her çalışmada seçilen kitaplardan öne çıkan konular sohbetin aracı olmaktadır. Şirketlerde yapılan çalışmalarda özellikle konuşmak istenilen konuya uygun kitaplar seçilerek çalışma yapılmaktadır.

Film ile Sohbet

Duygularımızla filmin hikayesine yolculuk yapacağız…

Duygular bizi yönetir ve davranışlarımızı belirler. Duygularımızı fark eder, anlar ve doğru tanımlarsak duygularımızı bloke etmeden, taşırmadan kullanır ve davranışlarımızı kontrol edebilir, yönetebiliriz. İletişim kurduğumuz kişilerin davranışlarını anlamak için, onların duygularını tanımlamamız gerekiyor.

Film ile Sohbet, Yasemin Sungur’un kurguladığı farklı ve keyifli bir gelişim programıdır. Seçilen film katılımcılar ile birlikte izlenir. Yaşamımızdan konuları filmlerden yararlanarak, görerek, duyarak ve aynı duyguları birlikte yaşayarak, konuşarak, yorumlayarak deneyimleyeceğiz.

Her çalışma birbirinden bağımsızdır. Her çalışmada farklı bir film izlenecektir. Bilgi almak için arayınız. Rezervasyon ve kayıt yaptırınız.

Duygularımızı  Yönetmek Farklı bir deneyim, eğitimlerde teorik olarak paylaştığımız konuları ünlü filmlerden yararlanarak, görerek, duyarak ve aynı duyguları birlikte yaşayarak deneyimleyeceğiz. Filmler bize bu fırsatı veriyor. Birlikte film seyrederek duygularımızla yolculuk yapıyoruz. Şirketlere ve gruplara özel olarak gerçekleşmektedir.

Eğitimcinin Eğitimi – Eğitmen Yetiştirme Programı

Kurumsal ve bireysel gelişim alanında eğitmen olmak, kurum içinde teknik konularda eğitim programı hazırlamak isteyenler için hazırlanmış bir programdır.

“Ne kadar bilirsek bilelim, yaşam ve iş deneyimlerimizi en iyi şekilde aktaramazsak bilgimiz değerini kaybeder.” -Yasemin Sungur

Bilgimizi ve deneyimlerimizi eğitim, seminer, konferans, özel görüşmeler  ve sohbet toplantılarında her yaştan bireylerle paylaşmak için NASIL hazırlanacağımızı, aktaracağımızı, öğretiyor çabasına girmeden nasıl etkileyeceğimizi  önce biz öğrenmeliyiz.

Eğitimcinin Eğitimi – Eğitmen Yetiştirme Programı‘nın amacı bunu sağlamaktır. Bu çalışmadan sonra profesyonel eğitmen olarak görev yapabilirsiniz.

Tüm program Yasemin Sungur tarafından verilmektedir. Teknikler  ve uygulamalar ile bilginizi eğitim programlarına dönüştüreceksiniz. Oyun uygulamaları, testler vb. teknikler eğitim içerisine nasıl dahil edilir uygulama ile göreceksiniz.

Bu çalışma sırasında kendinize ait eğitim programı hazırlayıp, sunum yapacaksınız. Katılımcılar sizi değerlendirip geri bildirim verecekler. Sunumunuz video kayıt yapılacak ve herkes ile birlikte izleyip kendinizi geliştirme fırsatını bulacaksınız.

 

Kendi Kendinin Koçu Olmak

Geleceğinizi planlar, yaşamınızı şekillendirirken sizi hedeflerinize ulaştıracak en önemli yetkinliğiniz; koçluk becerilerinizdir…

Bu alandaki lider isim; Yasemin Sungur tarafından geliştirilmiş, 2005 yılından itibaren yüzlerce kişi ile uygulanan, kişiye özel bakış ile sürdürülen Kariyer Koçluğu Programı sizlerle buluşuyor…

Kendi Kendinin Kariyer Koçu Ol

Keşif, Hedef, Karar, Yol Haritası ve Eylem” konularına odaklanarak aktif uygulama ile gerçekleştirilmektedir.

“Bu çalışma kişiyi yolculuğa hazırlar, valizini toplatır ve yol haritasını yaptırır.”

Kişilerin hedeflerine ulaşabilmelerine yönelik koçluk yapan, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlar.

Hayaller, istekler, hedefler ve gerçekleşenler.

Bugün yaşadığım gerçekleri hayallerime borçluyum. Hayallerim olmasa idi, hayallerimi tanımlayıp hedefe dönüştüremese idim, bugün kendimden memnun olmayacaktım. Başladığım yer, isteklerim, gerçekleşenler ve yaşadıklarım, sürekli irdeleyip kendimi bulmasaydım, keşfetmese idim, bugün sevmediğim bir işi yapıyor olacaktım.

“Hayallerin hedeflere, hedeflerin gerçeğe dönüştüğü bir yolculuktur yaşam.”

Bu benim kişisel yaşam vizyonum, “ülküm”.

Yaşam vizyonu, hayallerinizi, çabalarınızı anlamlı bir noktaya odaklamanızı sağlar ve

 • Ben bunu neden yapıyorum,
 • Beni bunu yapmaya iten ne, sorularına yanıt verir.

Hedefini belirlemiş olmak bir ayrıcalıktır. Yaşam anlamlı hale gelir. Hedef belirlemek kolay bir iş değildir. Hedefinizi belirlediğinizde, sizi boğan sisler dağılıverir. Ne istediğini bilmek, güneşin pırıl, pırıl aydınlattığı bir yolda yürüyüşe çıkmaktır. Hele birde tutkuyla bağlandıysanız hedeflerinize, kim tutar sizi…

Bir plan yapabilmek için belirlenmiş hedefleriniz olması gerekiyor. Hedef belirlemek için birçok sorunun yanıtını vermek gerekiyor.

• Karar ve eylemlerinize yön veren nedir?
• Bu sizin için neden önemlidir?
• Sevdiğiniz iş hangisi? Sevdiğin işi yapınca neler değişecek?
• İşinde kullanacağın yeteneklerin neler? Bunu nasıl yapabilirsin?

Yapılacak çalışmalar ile
• Ben neler yapabilirim?
• Ben neleri yapmaktan hoşlanırım?
• Ben ne istiyorum?
• Güçlü yanlarım neler?
• Ben ne yapmak istiyorum?
• Ben nerede olmak istiyorum?
• Beni “ne/niçin/nerede/nasıl/ne zaman ve kim” mutlu eder?”

Kimler bu programa katılabilir?

• Lise ve üniversite öğrencileri
• Üniversiteden yeni mezunlar
• Kariyerinde ilerlemiş ancak hayatına bambaşka bir yön vererek 2.kariyer yapmak isteyenler,
• Belirlediği kısa ve uzun vadeli hedefe ulaşmak adına bireysel desteğe ihtiyaç duyan profesyoneller,
• Çalışanlarına gerektiğinde koçluk yapabilmek, onları yönlendirebilmek ve bilgi edinmek isteyen yöneticiler,
• Çocuklarına kariyer konusunda destek olmak isteyen anne-babalar,

Topluluk Önünde Konuşma Korkusunu Yenmek

Kişiye Özel Çalışma

 

Topluluk önünde konuşmak, güzel konuşmak, sunum yapmak, toplantı yönetmek ve benzeri eylemler bazen nedenini bilererek yada bilmeyerek çoğumuzu korkutur.

Topluluk önünde konuşma korkusu, bazen televizyon röportajlarında söz konusu olur. Tutulur, kalır, bildiklerimizi unuturuz…

Gelişim Lideri, Başarı Koçu Yasemin Sungur, yıllardır etkin sunum yapmak, güzel konuşmak eğitimleri veriyor. Konuşma korkusunu yenmek için kişiye özel destek almanız hayat kalitenizi artıracaktır.

Korkuyu yenme yöntemlerini de anlattığım 8 dakikalık bu özel videoyu izleyerek, sunum becerinizi geliştirebilir, kitleleri etkileyecek anahtarlara sahip olabilirsiniz.

Bu konuda kendinizi geliştirmek, iyi bir konuşmacı, iz bırakan bir sunum yapmak istiyorsanız bu yolculukta yol arkadaşınız olabilirim, siz hazır mısınız?

Süre ve çalışma şekli kişiye özel belirleniyor.

Etkili Sunum Yapmak, Güzel Konuşmak

Kişiye Özel Çalışma

Görselliğin çok önemli olduğu çağımızda, etkilemek, iz bırakmak tüm iş kollarında ve her meslekte bireyin değerini artırıyor. Bilgimizi, ürünlerimizi, uzmanlığımızı etkili sunum becerisi ile en kısa sürede aktarabilir ve kendimizi tanıtabiliriz. Bir kişiye ya da gruba sunum yapıyor olalım aynı beceri hayatımızı kurtarır.

Topluluk önünde konuşmak, etkileyici konuşmak, sunum yapmak, toplantı yönetmek ve benzeri eylemler bazen nedenini bilererek yada bilmeyerek çoğumuzu korkutur.

Topluluk önünde konuşma korkusu, bazen televizyon röportajlarında söz konusu olur. Tutulur, kalır, bildiklerimizi unuturuz…

Gelişim Lideri, Başarı Koçu Yasemin Sungur, yıllardır etkin sunum yapmak, güzel konuşmak eğitimleri veriyor. Hayal ettiğiniz başarılı ve elbette sonunda mutlu olacağınız sunumlar, konuşmalar  için size özel destek almanız hayat kalitenizi artıracaktır.

Sözcüklerinizle duvar örmeyin diyen Gelişim Lideri Yasemin Sungur, “Nasıl güzel konuşuruz?” konusuyla daha etkin sunum yapmanın yollarını anlatıyor. 4 dakikalık bu özel videoyu izleyerek, sunum becerinizi geliştirebilir, kitleleri etkileyecek anahtarlara sahip olabilirsiniz.

Bu konuda kendinizi geliştirmek, iyi bir konuşmacı, iz bırakan bir sunum yapmak isterseniz, bu yolculukta yol arkadaşınız olabilirim, siz hazır mısınız?

Süre ve çalışma şekli kişiye özel.

Öfke Yönetimi – Öfke Kontrolü

Kişiye Özel Çalışma

Öfke yönetimi çalışması, öfkeyi doğru ifade etme becerisini kazanmayı “öfke kontrolü” yapmayı sağlar. Öfke kontrolünde amaç, saldırganlıktan uzak, şiddet içermeyen, kişinin kendisine ve çevresindekilere zarar vermeyecek şekilde duygusunu ifade etme becerisini kazanmasıdır. Öfke kontrolünü öğreten yöntemler kişiden kişiye değişir.

Duygularımızı fark eder, anlar ve doğru tanımlarsak; duygularımızı bloke etmeden, taşırmadan, patlamadan kullanır ve davranışlarımızı kontrol edebiliriz.

İletişim kurduğumuz kişilerin davranışlarını anlamak için, onların duygularını tanımlamamız gerekiyor. Beden dili bu konuda en önemli aracımız.

Birlikte kendimizle bir yolculuğa çıkacağız, duyguları tanımlayacak ve ortaya çıkan davranışı hangi düşünce/duygu değiştirirdi diyeceğiz?

Duygusal repertuarları keşfedeceğiz. Duyguların dilini kullanacağız. Beden dilini analiz edeceğiz.

Bu bir yolculuk, hazır mısınız?

Süre ve çalışma şekli kişiye özel düzenlenir.

Yaratıcılık Atölyesi

“Üretken Olmak ve Fark Yaratmak” Çocuklar / Gençler / Yetişkinler  için

“Yaratıcılık, her probleme bir çözüm bulur. Alışkanlıkları bir yana koyup yaratıcı davranmak her zaman üstünlük kazandırır.”
– George Lois

Bu çalışma,  yaratıcılığın özel bazı insanlara has bir yetenek olmadığını, her insanın kendisinde geliştirebileceği bir beceri olduğunu göstermeyi; devamında bu yaratıcılık becerisini eldeki problemlere dönük bir şekilde kullanmayı göstermeyi hedefler. Katılımcılar sistemli çalışma ve doğru yöntemler ile nasıl yaratıcılıklarını kullanacaklarını görecekler.

– Yaratıcılık; gerçekten dünyayı değiştirme gücü var mı?
– Aslında ne kadar yaratıcıyız?
– Yaratıcılığın 6 adımı
– Ekip ve birey yaratıcılığını arttıracak yöntemler
– Yaratıcılığın ivmesi
– Yaratma cesareti
– Odaklı ve odaksız yaratıcılık

Kurum İçinde Koçluk ve Mentorluk Programı

“Yaşamın bütününde, aynen doğa gibi her gün yeniden doğuyor, değişiyor ve büyüyoruz. Gelecek için hazırlanmazsak, gelişemez ve geleceği göremeyiz.”

Bu program aktif uygulamalı bir çalışmadır. İlgili bölümlerle işbirliği içinde “Kurum İçinde Koçluk ve Mentorluk Programı” nın kuruluş ve yürütme sistemi oluşturulup eğitimi verilmektedir.

Koçluk ve Mentorluk Kurum İçinde Nasıl Yararlı Olur? bakış açısıyla sistem oluşturulmaktadır.

Kariyer Koçluğu Grup Çalışması

“Hayallerin hedeflere, hedeflerin gerçeğe dönüştüğü bir yolculuktur yaşam.”

Kariyer Koçluğu Grup Çalışması 18 yaş ve üzeri kişilerin katılımlarına açıktır. Her grup 8 kişiden oluşur.

Kişilik Envanteri, Kişisel SWOT Analizi, Meslek Seçimi, Güçlü Yönler vb. çalışmalar yapılır.

Grup çalışması Gelecek Planı, Hedefler, Zaman Kullanımı, İç Motivasyon çalışmaları ile aktif katılımla gerçekleşir.

Kişilerin hedeflediklerine ulaşabilmelerine yönelik koçluk yapan, yol haritası ve eylem planı yapmalarına profesyonel destek sağlayan hizmettir.

Kariyer Koçluğu Grup Çalışmasına programına kimler katılabilir?

Üniversite öğrencileri
Üniversiteden yeni mezun olanlar
Kariyerinde ilerlemiş fakat hayatına başka bir yön vermek isteyenler
Belirlediği hedefe ulaşmak adına bireysel desteğe ihtiyaç duyanlar
Sorumlulukları fazla olan, yetki paylaşımı yapmak isteyen yöneticiler
Çalışanlarına gerektiğinde koçluk yapabilmek isteyen yöneticiler

Öğrenci Koçluğu Grup Çalışması

“Yeteri kadar nedenin varsa yapabilirsin”

Öğrenci Koçluğu Grup Çalışması 12 – 18 yaş arasında öğrencilerin katılımlarına açıktır. Her grup en çok 8 kişiden oluşur. Katılımcılar yaşlarına göre gruplanır.

Alan Seçimi, Güçlü Yönler, İletişim Tarzı çalışmaları yapılır. Grup çalışması Gelecek Planı, Hedefler, Zaman Kullanımı, İç Motivasyon çalışmaları ile aktif katılımla gerçekleşir.

Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik , yol haritası ve eylem planı yapmalarına  destek sağlayan hizmettir.

Öğrenci Koçluğu, öğrencinin içsel dünyasındaki farkındalığı arttırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yardımcı olur.Yeni bakış açıları kazandırarak, öğrencinin kendini daha iyiye taşımasına olanak sağlar.

Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına  destek sağlayan hizmettir.

Öğrenci Koçluğu’nda hedef;

Öğrenci ile etkin bir iletişim ile kendisini tanımasını sağlamak,
Doğru sorularla yönlendirme ve farkındalık geliştirme becerisini artırmak,
Eğlenerek öğrenme ve yaratıcılık geliştirme ortamları yaratmak,
Aileye farkındalık çalışmaları ile yaşanan ortak sorunlara yönelik çözümsel yaklaşımlar, yöntem ve uygulamalar sunmak,
Etkin bir paylaşım ortamı yaratmak için gereken sağlıklı davranışlar konusunda farkındalık yaratmak,
Aile ile öğrenci arasındaki bağları güçlendirmek.

Haftada 1 gün 3 saat toplam 12 saat sürmektedir. Sınıflar 8  kişiden oluşmaktadır. Tamamına katılım gereklidir.

Anne Baba Okulu

Yasemin Sungur’un hazırladığı içerik ile ailelere yönelik

Anne Baba Okulu (ebeveynler için özel atölye çalışması)

Değer yaratan, zeka parlatan, mutlu bireyler ile aile olmak için

Mutlu anne-babanın çocukları da mutlu olur:) #mutluaile de bireyler sorunlara değil çözüme odaklanırlar…

İÇERİK

•Sevgi ve mutluluk
•Kendinizi tanıyor musunuz?
•Evlilik ve aile olmak
•Anne baba olmak-Nasıl bir ebeveyn olduğunuzun farkında mısınız?
•Çocuklardan beklentilerimiz-Çocukların bizden beklentileri
•Çocuklarımızı tanıyalım
•Çocuklarımızın farklılıklarını yaşamak
•Anne baba olarak etkimiz ve katkımız
•Çocuk ve yetişkin rolü-Anne ve baba
•Aile içinde olumlu ilişki geliştirmek
•Sağlıklı ve etkin iletişim
•Şiddetsiz iletişim-Saygı ve sevgi
•Değişime ve gelişime hazır mısınız? 4D Kuralı
•Birlikte zaman geçirmek
•Kendinizin ve çocuğunuzun koçu olmak
•İdeal anne baba için 20 kural
•Mutlu bir yuva için 5 kural
Mezuniyet Töreni

Eğitmen Yasemin Sungur

(içerik, uygulamalar ve örnekler katılımcı ailelere özel geliştirilecektir)

“Çünkü balık vermek yerine, balık tutmayı öğretmenin doğru olduğunu düşünüyoruz.”

Anne ve babalar için 12 kişilik grup çalışması

 

Sınav Destek Hattı – Online Çalışma

– Stres değil SEÇİM ‎- Sınav değil HEDEF

 • Sınav nedir?
 • Sınav ne ifade ediyor?
 • Sınav stresiniz mi var? Neden?
 • Hedefiniz nedir?
 • Kaynaklarınız nedir?
 • Ben ne istediğimi biliyorum ve hazırım diyebilmek…

ONLINE  Çalışma. Sınava dek bireysel ihtiyaçlar doğrultusunda süresi belirlenir. Mail, telefon, skype ile sürdürülür.

Yeteneğini Keşfet:) Atölye Çalışması

12 yaşından itibaren her yaş grubu ile birebir çalışma ve ilgili testlerle yapılan aktif bir çalışmadır.

Yeteneğinizi keşfetmek, bilmek ve doğru alanlara yönelmek öğrenim başarınızı doğrudan olumlu etkiler. Doğru hedef seçmenizi sağlar. Doğru mesleğe yönelmenizi sağlar. Sevdiğiniz işi yapcağınız bir yaşam yolculuğuna hazırlar sizi.

Yetenek; bir kimsenin bir şeyi anlama veya yapabilme niteliği, kabiliyeti, organizmada bulunan ve doğuştan gelen güç, kapasite, kişinin kalıtıma dayanan ve öğrenmesini çerçeveleyen sınır, dışardan gelen etkiyi alabilme gücüdür.

Bu çalışma en az 4 saat sürer. Yaş grubuna bağlı olarak 1 veya 2 saatlik dilimler halinde yapılır. Çocuklarla yapılan çalışmada anne-baba da sürece dahil edilir. Birlikte Gelecek Planı hazırlanır. Eylem adımları belirlenir ve yol haritası hazırlanır.

Bu çalışmamıza her yaştan  tüm öğrenciler, üniversite mezunları, yaptıkları işi sevmeyenler katılabilirler. “İşini yetenekleri doğrultusunda severek yapan kişi motivasyonu yüksek kişidir.”

Kendinize En Uygun Mesleği Seçin

Yapılacak çalışmalar ile;

 • Ben ne yapmak istiyorum?
 • Ben neler yapabilirim?
 • Ben neleri yapmaktan hoşlanıyorum?
 • Karakterime en uygun meslek hangisi?
 • Ben nerede olmak istiyorum? ortaya çıkarılır.

Gelecek Planınızı Yapın!

Hangi Mesleği Seçmeliyim? Atölye Çalışması

Ne İş Yapacağımı Bilmek İstiyorum

12 yaşından itibaren her yaş grubu ile birebir yapılan aktif bir çalışmadır.

Hangi Mesleği Seçmeliyim?

Yeteneğinizi keşfetmek, bilmek ve doğru alanlara yönelmek öğrenim başarınızı doğrudan olumlu etkiler. Doğru hedef seçmenizi sağlar. Doğru mesleğe yönelmenizi sağlar. Sevdiğiniz işi yapcağınız bir yaşam yolculuğuna hazırlar sizi.

Bu çalışma en az 4 saat sürer. Yaş grubuna bağlı olarak 1 veya 2 saatlik dilimler halinde yapılır. İlgili testler kişinin durumuna uygun yapılır.

Birlikte Gelecek Planı hazırlanır. Eylem Adımları belirlenir ve Yol Haritası hazırlanır.Bu çalışmaıza her yaştan  tüm öğrenciler, üniversite mezunları, yaptıkları işi sevmeyenler katılabilirler.

Bana En Uygun Meslek Hangisi? 

Kendinize En Uygun Mesleği Seçin

Yapılacak çalışmalar ile;

 • Ben ne yapmak istiyorum?
 • Ben neler yapabilirim?
 • Ben neleri yapmaktan hoşlanıyorum?
 • Karakterime en uygun meslek hangisi?
 • Ben nerede olmak istiyorum? ortaya çıkarılır.

Gelecek Planınızı Yapın!

Kitap Okumayı Seviyorum

Çocuklara Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırmak

Kitap okuma alışkanlığı çocuklukta başlar. Alışkanlıklar küçük yaşlarda iken kolaylıkla kazanılır. Kitap okuma sevgisi çocuğumuza kazandıracağımız en önemli alışkanlıktır.

Kitap okuyan çocuk; düşünmeyi, sorgulamayı, dil becerilerini geliştirmeyi, güzel konuşmayı, güzel yazmayı, öğrenmeyi, odaklanmayı, kıyaslamayı, paylaşmayı öğrenir. Çocuğun kendine güveni gelişir.

Bu çalışma çocuklarla teke tek yapıldığı gibi, en çok 4 kişilik grup çalışması olarak da yapılır.

Her çalışma 1 saat sürer. Haftada 1 kez, ayda 4 çalışma gerçekleştirilir. 3 aylık bir çalışmadır. Alışkanlığın tam olarak kazanılması için toplam 12 çalışma yapılması tavsiye edilir.

Gelişen Düşünceler Çocuk Kulübü

“Zekanızı Parlatın”

Özel ve aktif  bir program ile çocukların yeteneklerini, yaratıcılıklarını ve düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefliyor, Çocuklara bütün hayatlarına değer katacak  bir gelişim ortamı sunuyor.

Kulübümüzün Amacı

Özel ve aktif bir program ile çocukların yeteneklerini, yaratıcılıklarını ve düşünme becerilerini geliştirmek.

Neden?

Çünkü çocuklara balık vermek yerine, balık tutmayı öğretmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz.

Nasıl Yapıyoruz?

 • Kulübümüzde gruplar en fazla 10 kişilik.
 • Öğrenme ortamımız esnek, çok yönlü ve renkli.
 • Eğitim içeriğimiz ve sunum tarzımız alışılmışın dışında.
 • Oyun oynamanın değerini biliyoruz.
 • Dikkat çekici ve farklı araç gereçlerimiz var.
 • Meyve, ceviz ve anne kurabiyeleri yiyoruz.
 • Bazı etkinliklerimiz tüm aile birlikte oluyor.

Çocuklara neler kazandırmayı hedefliyoruz?

 • Etkili düşünme becerisi kazanmasını,
 • Takım içerisinde çalışmaya alışmasını,
 • Var olan liderlik becerisini geliştirmeyi,
 • Sosyal iletişim becerileri geliştirmeyi,
 • Problem çözme hızını artırmayı,
 • Yeteneklerini keşfetmeyi ve geliştirmeyi,
 • Eleştirel bakış açısı kazandırmayı,
 • Kendi kendine anlama becerisi kazandırmayı,
 • Yaratıcı sorun çözme tekniğini öğretmeyi,
 • Temel bilimsel konuları günlük hayat ile ilişkilendirmeyi,
 • Kendilerini, zamanlarını etkin kullanmayı,
 • Kariyer ve meslekler hakkında bilgi ve ilgisini artırmayı,

Hep Birlikte Öğrenmeyi Öğreneceğiz…

Okullar, şirketler için grup çalışması planlanmaktadır. 

Kadınca Yaz(I) Kampı -Yaşam, Edebiyat Ve Yazı Atölyesi

Yasemin Sungur ile Kadınca Yaz(ı) Kampı
Kadınca Yaşam, Edebiyat ve Yazı Atölyesi

Kamp Tarihi: 15 – 21 Ağustos, 7 gün, 6 gece, Toplam 36 saat

Bu NASIL Yaz(ı) Kampı?
Yaşamlarımızı, duygularımızı, dertlerimizi, deneyimlerimizi hem anlatalım hem yazalım. Okuyalım, ilham alalım, daha iyi nasıl yazarız, yazmak bizi nasıl iyileştirir, yazmak bize hangi yeni yolları açar farkına varalım. Sevgiyle bir araya gelip, hissedelim ve yazalım…

Bu kamp sonunda yazılan yazılar, denemeler, öyküler ile ortak kitap yayınlanacaktır.

gümüşlük yazı kampı foto 2

Kadınca Yaşam, Edebiyat ve Yazı Atölyesi
15 – 21 Ağustos tarihlerinde Gümüşlük Akademi, Bodrum’da 7 gün, 6 gece, 36 saat sürecek. Programda deniz, güneş, Bodrum ve çevresi keşfi de yer alacaktır.

Ne yazacağız ki?
Kendi hikâyelerimizi yazacağız. Hissettiğimiz, anladığımız ve yaşadığımız gibi… İçimizden geldiği gibi anlatacağız.
Kendimizi, kendiliklerimizi yazacağız. Onları, olumlu ve bütünleyici bakış açısı ile birleştireceğiz ki, umut olup kadınlara uçmak için kitap olsunlar… Evet, kitaplaştırmak arzusundayız yazdıklarımızı. Bu çalışmanın sonunda yazdıklarımız kitap olacak #KadıncaYazdık diyeceğiz. Kampımız Latife Tekin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Yanı sıra, sürpriz söyleşi konuklarımız,yazarlar/şairler de olacak.

Katılım Nasıl Sağlanacak?
Bu özel çalışmada yer almak isterseniz, neden katılmak istediğinizi anlatan bir e-posta yazmanızı rica ediyoruz. Konu kısmına #KadıncaYazmak yazdıktan sonra, dilediğiniz kadar sözcükle kendinizi ifade edin ve şu adrese iletin lütfen: ben@yaseminsungur.com

Bu atölye/kampa 12 kadın katılımcı kabul edilecektir.

Program Ücreti: 1.150 TL + KDV
Atölye değerine eğitim, söyleşi, editör, kitap çalışması ve vakfa destek bedeli dahildir.
(Yol + Konaklama + Yemek dahil değildir)

Katılım İçin Son Kayıt Tarihi: 10 Temmuz 2015’dir.gümüşlük lt Erken Kayıt İçin Son Kayıt Tarihi: 22 Haziran 2015’dir. 

22 Haziran tarihine dek kayıt yaptıranlar için Program Ücreti: 1.000 TL + KDV

Kamp Yeri: Gümüşlük Akademisi, Doğanın içinde, sevgili Latife Tekin’in hayalleri ile var olmuş, ilham almak, yazmak konusunda güç veren bir yer. Her saat özel yaşanıyor.

Konaklama Gümüşlük Akademisi Vakfı’nda
Çift kişilik oda + kahvaltı 120 TL, Öğle yemeği 20 TL, Akşam yemeği 20 TL (Konaklama ve yemek tahminen 660 TL tutmaktadır, yol seçiminize bağlı, uçak biletleri hemen alınırsa gidiş-dönüş yaklaşık 200 TL)

gümüşlük oda

Katılım İçin Son Kayıt Tarihi: 10 Temmuz 2015’dir.
Erken Kayıt İçin Son Kayıt Tarihi: 22 Haziran 2015’dir.

Başvurunuza 2 gün içinde yanıt alacaksınız. Kabul edildiğinizde atölye ücretinin yarısını ödemenizi rica ediyoruz. Kalan yarısını Ağustos başında ödemeniz mümkün. Konaklama ve yemek bedelini atölye/kampa katıldığınızda doğrudan Gümüşlük Akademisi Vakfı’na ödeyeceksiniz.

Bu atölye/kampa 12 kadın katılımcı kabul edilecektir. Katılımınız kesinleştiğinde detaylı program ve eğitime hazırlık bilgilerini göndereceğiz.

 

Gümüşlük Akademisi hakkında bilgi sahibi olmak için;
Gümüşlük Akademisi
Yasemin Sungur kimdir, neler yapar öğrenmek için;
Yasemin Sungur ve Martı Dergisi

Her türlü sorunuz için yazın  ben@yaseminsungur.com

veya arayın

Telefon : 0216 449 65 94 – 0532 275 79 46

Yasemin Sungur

Eğitmen, Yazar,
Sohbetçi, Gezgin, Fotoğrafçı