Alev Türkkan Kimdir?

“Okumaya ve öğrenmeye âşık ve öğrendiklerini paylaşmaya hevesli, tutkulu bir eğitmen”

atProfesyonel deneyimlerimi Yasemin Sungur Gelişim Enstitüsü’nde eğitim alarak eğitmen ve danışman olarak paylaşmayı seçtim.

İçimde öğrenci ruhu taşırım, analizciyim, detayları severim ve sorumluluk almaya gönüllüyüm. 18 yıllık kurumsal iş hayatımda mutlu ve başarılı bir kariyer sürdürdüm. Hayat felsefem  yaptıklarımdan ve yaşadıklarımdan geriye ufak bir iz bırakacak, değer yaratacak bir şeyler yapmış olmak. Öğrenmek ve öğrendiklerimi paylaşmaktan çok keyif alırım. Aynı zamanda iyi bir dinleyiciyim. Bilirim ki iyi bir iletişimci olmanın en önemli yolu dinlemektir. Doğanın kusursuz yapısında bir ağız ve iki kulağa sahip olmamız gibi “Bir konuşur iki dinlerim.”

İş hayatına liseyi bitirdikten hemen sonra başladım. Bir mühendislik firmasında 1 yıl asistanlık yaptım. Hayalim mühendisi olmaktı. Şaşırtıcı olmamakla birlikte müthiş eğitim sistemimzi beni bir işletmeci yaptı. Ama bir mühendis gibi çalıştım, analizci ve detaycı özelliklerim böylece daga da gelişti. Üniversite yıllarında farklı deneyimler için çalışmaya devam ettim. Bir gıda firması için bir yıl süresince ürün tanıtımına, müşteri beklentilerinin araştırılmasına ve satışa yönelik market market gezdim. Veri topladım, raporladım.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ikinci okulu olacak olan köklü bir gıda firmasında İşletme Müdürü asistanı olarak çalışmaya başladım. İki yıl süresince ileride mesleğim diyeceği Tedarik ve Satınalma konularında uzmanlaştım, Pazarlama, Yeni ürün geliştirme konularında tecrübe kazandım.

1998 yılında Kozmetik sektörine geçtim. Bu sektörde 16 yıl boyunca Satınalma, Tedarik Zinciri ve Üretim bölümlerinde yönetici olarak çalıştım. En son görevim L’Oreal Üretim tesislerinde 5 yıl boyunca yürüttüğüm Üretim Müdürlüğüdür. Temmuz 2014 itibariyle Eğitmen ve Danışman olarak çalışmaya karar verdim ve bu yolda mesleki eğitim ve çalışmalarım devam ediyor.

“Hayata ne verirsek, hayat bize onu verir” vizyonunu benimseyerek yaşamımda cömert olmayı amaç edinmiş ve misyonumun temelini “paylaşmak” olarak seçtim; “bilgiyi paylaşmak, sevgiyi paylaşmak, yemeği paylaşmak, mutluluğu, acıyı paylaşmak, kısaca yaşamı paylaşmak…

Eğitim ve Danışmanlık Konuları

Empty section. Edit page to add content here.