Title Image

Öğretmenler için Temel Koçluk Becerileri ve Öğrenci Koçluğu

Öğretmenler için Temel Koçluk Becerileri ve Öğrenci Koçluğu

Bu çalışma özellikle öğretmenler için. Tüm çalışma alanlarında her yaştan çocuk-genç-öğrenci ile çalışan ve ülkemizin eğitim sisteminde yaşanan konulara hakim öğretmenlerimizin işlerini yaparken “koçluk” becerisini de kazanmaları için hazırlanmıştır.

Temel Koçluk Becerileri

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Telefon   0216 449 65 94
Mail          ben@yaseminsungur.com

Bireysel ve Kurumsal GELİŞİM desteği sunan KOÇLUK, bireysel gelişimi ve değişimi desteklemek temelinde kurulan profesyonel bir ilişkidir. Koçluk çalışması kişinin HAREKETE GEÇMEK, İLERLEMEK, DEĞİŞMEK, DÖNÜŞMEK isteği ile potansiyeline odaklanır. Bireylerin iş ve özel yaşamlarında karşılaştıkları zorluklar değişim ve değişimi yönetme ihtiyacı doğurur. Koçluk problem çözmek için değil değişim yaratmak için kullanılan bir gelişim aracıdır.

Bu sürecin doğal bir parçası olarak, kişisel değerler ve yaşam vizyonu, hedefler ve yaşam dengesi üzerinde çalışılır. Danışanların hayatlarının tüm alanlarıyla ilgili koçluk yürütülebilir. Koçluk, kişisel dönüşümü amaç edinmiş, hayatının kontrolünü elinde tutmak isteyen, doğuştan var olan içsel gücüyle bağlantılı yaşama hakkını kullanmak isteyen herkesin, yaşamının bir parçası yapabileceği bir yolculuktur.

Koç olmak isteyen, koçluk disiplinini yaşamına katmak isteyen, yaşam performansını artırmak isteyen kişilerin katılabilir.

Program Yasemin Sungur tarafından uygulama örnekleri ile verilecektir. Birebir koçluk örnekleri ile gerçekleşecektir.

İki bölüm halinde 4 gün sürecektir. Sonra 3 günlük Öğrenci Koçluğu eğitimi ile devam edecektir.

Öğrencinin kendini tanıması, yeteneklerini keşfetmesi, doğru alan seçmesi, öğrenme modelini geliştirmesi, kendini ifade etmesi, yaşam başarısını geliştirmesi, ailesi ve çevresi ile doğru iletişim kurmasını kazandırmaya yönelik koçluk yapan, yol haritası ve eylem planı yapmalarına profesyonel destek sağlayan hizmettir.

Seminerler sonrası koçluk uygulamaları için 3 ay süresince destek verilecektir. Kişiye özel çalışma yapılacaktır.

GENEL BİLGİ
Temel Koçluk Becerileri 4 gün

Öğrenci Koçluğu 3 gün

Kariyer Koçluğu 3 gün

tarihlerinde merkezimizde gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Telefon: 0216 449 65 94