Title Image

Temel Koçluk Becerileri Semineri

Temel Koçluk Becerileri Semineri


Koç olmak isteyen, koçluk disiplinini yaşamına katmak isteyen, yaşam performansını artırmak isteyen kişiler katılabilir.

Bireysel ve Kurumsal GELİŞİM desteği sunan KOÇLUK, bireysel gelişimi ve değişimi desteklemek temelinde kurulan profesyonel bir ilişkidir. Koçluk çalışması kişinin HAREKETE GEÇMEK, İLERLEMEK, DEĞİŞMEK, DÖNÜŞMEK isteği ile potansiyeline odaklanır. Bireylerin iş ve özel yaşamlarında karşılaştıkları zorluklar değişim ve değişimi yönetme ihtiyacı doğurur. Koçluk problem çözmek için değil değişim yaratmak için kullanılan bir gelişim aracıdır.

Bu sürecin doğal bir parçası olarak, kişisel değerler ve yaşam vizyonu, hedefler ve yaşam dengesi üzerinde çalışılır. Danışanların hayatlarının tüm alanlarıyla ilgili koçluk yürütülebilir. Koçluk, kişisel dönüşümü amaç edinmiş, hayatının kontrolünü elinde tutmak isteyen, doğuştan var olan içsel gücüyle bağlantılı yaşama hakkını kullanmak isteyen herkesin, yaşamının bir parçası yapabileceği bir yolculuktur.

Koç olmak isteyen, koçluk disiplinini yaşamına katmak isteyen, yaşam performansını artırmak isteyen kişiler katılabilir.

Program Yasemin Sungur tarafından uygulama örnekleri ile verilecektir. Birebir koçluk örnekleri ile gerçekleşecektir.

İki bölüm halinde 4 gün sürecektir. Sonra 3 günlük Öğrenci Koçluğu eğitimi ile devam edecektir.

Öğrenci Koçluğu, öğrencinin kendini tanıması, yeteneklerini keşfetmesi, doğru alan seçmesi, öğrenme modelini geliştirmesi, kendini ifade etmesi, yaşam başarısını geliştirmesi, ailesi ve çevresi ile doğru iletişim kurmasını kazandırmaya yönelik koçluk yapan, yol haritası ve eylem planı yapmalarına profesyonel destek sağlayan hizmettir.

Seminerler sonrası koçluk uygulamaları için süpervizyon desteği verilecektir.

GENEL BİLGİ
Temel Koçluk Becerileri 4 gün  1.Modül

Öğrenci Koçluğu 3 gün 2.Modül

Kariyer Koçluğu 3 gün  3.Modül

Aile Koçluğu 3 gün 4.Modül