Harekete Geç! Eylem Yoksa Sonuç Yok

-Yasemin Sungur

Bu kitabı 3 yıl önce yazmaya başladım, 1.yolculukda istediğim, planladığım sürede ilerleyemedim, yazamadım. 2.yolculukda tam istediğim gibi giderken, fiziksel engeller oluştu/rdum. Yaşadığım her şeyi düşleyen ve gözleyen ben, göremediğim, anlamadığım şeyler olduğunu fark ettim. Durdum, gözledim, anladım, yaptım. Farkındayım. Hikayemi daha sonra detaylı anlatacağım.

Kitabı yazmaya devam ediyorum. Gelişim, eğitim çalışmalarımda kullanıyorum. Çok iyi sonuçlar aldık, almaya devam ediyoruz.

Çok sevdiğim #benimkitabım dediğim bir kitap var. Martı Jonathan Livingston. Çok etkilendim. Bugün yaptığım pek çok çalışmamın ilham kaynağıdır. Kariyerim Gelecek mi kitabımı yazarken de yararlandım.

“Bir kanat ucunuzdan diğerine kadar tüm bedeniniz, düşündüklerinizden başka bir şey değil. Düşüncelerinizin zincirlerinden kurtulun, bedenlerinizin zincirlerini kırın. İstediğimiz yere gitmekte, istediğimiz yerde bulunmakta özgürüz.”

Eylem Yoksa, Sonuç Yok! Harekete Geç! Kitap çalışmam öncesinde oluşturduğum eğitim/gelişim programımla ilgili bu duyuruyu yapma nedenim, yıllardır kurumsal ve bireysel yaptığım çalışmayı grup çalışması ile teknolojiyi, sosyal medyayı kullanarak çoğaltmak. Kitap çıkmadan yaparak yazım sürecinde aktif örnekler yaşamak/yaşatmak fikri beni çok heyecanlandırdı. Kitaba özel örnekler olsun, özellikle bu yolculukta yol arkadaşlarım ile uygulamalar yaparak yazmak, #HareketeGeç grup çalışmasını yürekli bir ekiple yapmak isteğiyle bu çağrıyı yaptım.

İstedim ki yol arkadaşlarım da kendi hikayelerini yazıp, yaşasınlar. İstedim ki her gün çok vakit geçirdiğimiz sosyal medya üzerinde bir sınıfımız olsun ve bu mecrayı

iyiyi düşünmek, güzeli düşlemek ve düşlerimizi gerçekleştirmek için kullanalım.

Genel olarak çalışmamız şu şekilde olacak.

Her ayın birinde başlayacak.

Her gün,

Hiç ara vermeden 3 hafta, 21 gün

Her gün saat 7’de sınıfta 21 dakika online buluşma…

Planlı ve gerektikçe

  • Video kaydı, ses kaydı
  • Sorular-Cevaplar
  • Uygulamalar-Alıştırmalar
  • Makaleler
  • Örnekler
  • Özel yazışmalar
  • Kitap tavsiyeleri
  • Film tavsiyeleri
  • Müzik tavsiyeleri
  • Aforizmalar

21 gün birlikte çalıştıktan sonra, siz 28 gün daha devam ediyorsunuz ve ben haftada bir kez video kaydı, sorulara cevaplar ile destek veriyorum çalışmanıza.

Çalışmamızın toplam süresi olan 7 hafta sonra yüz yüze bir buluşma…

Daha detaylı bilgi ve paylaşımları çalışmaya başladığımızda yapacağım.

Kitabımda isminizle ya da eğer istemezseniz bir rumuzla bu çalışmada yaşadığınız deneyimlerle yer alacaksınız. Paylaşmak istemezseniz sadece bende ve sizde kalacak tüm bilgiler ve deneyimlerimiz.

Bu profesyonel bir çalışma.

Profesyonel kelimesini pek sevmiyorum aslında, biraz kirlenmiş, aşınmış bir kelime. Yerine koyacak başka bir kelime bulamadığım için kullanıyorum. (Öneriniz var mı bu konuda?)

Kitabımız Eylül ayında yayınlanacak. Baskıdan çıkan ilk kitapları keyifle, huzurla, tutkuyla birlikte kutlamayı hayal ediyorum. Sorularınız varsa lütfen yazın, zihninizde biriktirmeyin konuları.

Hatırlatırım sorular cevaplardır.

Şimdi bu çalışmaya katılma isteğinizin nedeninizi, duygularınızı da ekleyerek, hayatınızda hangi konularda harekete geçmek istediğinizi detaylı anlatarak,  mail ile göndermenizi rica ediyorum. [ben@yaseminsungur.com

 

Sevgiyle,

Yasemin Sungur

#HayatÖğrencisi