Title Image

Kendimizi, Çocuğumuzu Daha İyi Tanıyalım!

Kendimizi, Çocuğumuzu Daha İyi Tanıyalım!

Kendimizi tanımak için geliştirilmiş pek çok çalışma var. Bazen karar vermek ve doğru kararları almak için daha kesin tanımlamalar yapmak isteriz. Testler bunu yapmak için en kısa sürede sonuç alacağımız ve bize çok bilgi veren en etkili araçlardır. Danışmanlık, koçluk ve eğitim çalışmalarımızda testlerden yararlanırız.

soru işaretiÖğrenme Modeli Testi

Herkes öğrenebilir ama herkes aynı şekilde öğrenemez. Öğrenme stili, tarzı her öğrencinin yeni bir bilgiyi öğrenirken kendine özgü ve farklı olarak kullandığı yollardır. Kendini iyi tanıyarak, keşferderek daha iyi öğrenmenin yolu var.

DİSC Kişilik Envanteridisc3

Kişiyi tanıma aracıdır. Bu çalışmayla güçlü ve geliştirebilir yanlar ortaya çıkar,  iletişim tarzı, düşünme modeli keşfedilir. Güçlü alanlar ve meslek eğilimi ortaya çıkartılır. Gelecek planı yapmak ve kendimizi geliştirmek için etkin kullanılır.

İletişim Modeli Testi

İletişim kurma tarzımız hayatımızda önemli bir belirleyicidir. İletişim için anlamak çok önemli, anlamak için de dinlemek. Hayat kalitemizi artırmamızı sağlayacak gelişim sürecinde iletişim tarzımızı bilmeliyiz.

Bu testlerin uygulaması, değerlendirilmesi için 1,5 saatlik bir zaman ayırmak gerekir.