Etkili Anne – Baba Eğitimi EAE – GORDON ENSTİTÜSÜ

Ebeveyn – Çocuk İletişimini Geliştirmede Pozitif  Yöntemler

PETBu program ödüllü psikolog ve üç kez Nobel Barış Ödülü Adayı olan Dr. Thomas Gordon tarafından oluşturulmuştur. Kendisi Gordon Uluslararası Eğitim’in kurucusu ve 1962 yılında bu programı başlatan kişidir. İletişim becerileri ve çatışma çözme yöntemlerini ebeveynlere, öğretmenlere, gençlere, şirket yöneticilerine ve çalışanlara öğretmede öncü biri olarak tanınır.

Etkili Anne-Baba İletişimine Devrim Niteliğinde bir Yaklaşım

Etkili Anne-Baba Eğitim programı ebeveynler için ilk beceri temelli eğitim olarak bilinir. Dünyada 43 ülkede bir milyonun üzerinde ebeveyne bu eğitim verilmiştir.

Etkili Anne-Baba Eğitimi İçeriği Etkili Anne-Baba Eğitimi ebeveynlere çocuklarıyla “ilişkilerini” geliştirecek felsefe ve pozitif iletişim becerisi öğretmek amacıyla hazırlanmıştır.

Etkili Anne-Baba Eğitimi nedir?  Etkili Anne-Baba Eğitimi dünyada en fazla sayıda ebeveyne yardımcı olan öncü bir programdır. Program ebeveynlerin aileleri ve tüm çevreleri ile ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olan kanıtlanmış iletişim becerileri sunar. Bu becerileri kullandıklarında, ebeveynler ailenin her bir üyesini onların görüş açısından anlamaya ve ailede oluşan çatışma ve problemleri basit bir şekilde çözmeye başlayacaklardır.

Etkili Anne-Baba Eğitimi İçeriği  Etkili Anne-Baba Eğitimi ebeveynlere, çocukları ve hayatlarındaki diğer önemli kişiler ile ilişkilerini geliştirecek bir felsefe ve iletişim becerileri öğretmek amacıyla hazırlanmıştır.

Etkili Anne-Baba Eğitimi katılımcıları altı anahtar beceriyi öğrenecektir:

  • Problem aidiyetini tanımlama’ problemleri anlama ve yönetmeTansu_Oskay
  • Aktif Dinleme’ çocuklarının ve diğer kişilerin kendi şahsi problemlerini çözmesini sağlayabilmek
  • Ben mesajı’ başkasının kabul edilemez davranışını değişimle sonuçlandırabilmek amacıyla yüzleştirmek
  • ‘Gear shifting’ (Vites Değiştirme) değişime direncin üstesinden gelmek
  • Yöntem III’ çocuklar ve diğerleri ile çatışmaları çözmek ve çözüm sonucunda iki tarafı da memnun etmek
  • ‘Değerler çatışması çözme becerileri’ çocuklar ve diğerleriyledeğer ve rol farkı kaynaklı çatışmalarının üstesinden gelmek

 Kimler katılabilir?  Her anne-baba, dilerse beraber dilerse tek başına katılabilir.  Seminer ebeveyn koçu ve çocuk-gençlerle çalışan eğitimcilere, uzmanlara da açıktır. Eğitim okul öncesi, ilkokul, lise çağı fark etmeksizin her yaş çocuğun ihtiyacına hitap eder.

Eğitimin süresi  24 saatlik bir workshoptur. 4 hafta olarak 6’ şar saatlik oturumlarla uygulanır. Eğitimin içeriğindeki tüm teknikleri uygulamalarıyla öğrendikten sonra katılımcılar eğitim sonunda Gordon Enstitüsü Etkili Anne & Baba Diplomalarını alırlar.

Eğitim Lideri Tansu Oskay

Kimler Katılabilir Anne ve Babalar, Bu konuda çalışan uzmanlar, danışmanlar, eğitmenler
Süre 24 saat, 4 gün
 Telefon  0216 449 6594
 Mail  iletisim@yaseminsungur.com